Kalevi martsipanimuuseumituba

Maiasmoka kohviku majas
Pikk tn 16, Tallinn

Muuseumituba on avatud:
E-L 10.00-18.00
P 10.00-16.00
 

Muuseumitoa külastamine on tasuta. Info telefonil 6 464 192

Martsipanimuuseumituba annab hea ülevaate martsipani ajaloost – sellest, kuidas keskajal apteegis valmistatud ravimist sai hiljem tuntud maiustus. Näitusel on väljas ligi 200 martsipanikujukest, -kaarti ja –torti, mis on valmistatud rohkem kui saja aasta vanuste vormidega. Kohapeal saab jälgida martspanimaalimise kunsti: muuseumitoas on pidevalt ametis kunstnik, kes maalib martsipanifiguure ka külastajate soovide järgi, lisades sinna personaalseid õnnitlusi vms.

 

Lisaks sellele on näitusel väljas teabetahvlid eesti, inglise, saksa ja soome keeles martsipani valmistamise ajaloost Tallinnas. Suur osa ekspositsioonist on pühendatud 19. sajandi keskel samas paigas martsipani valmistamisele aluse pannud baltisakslasele Georg Studele. Ajalugu ilmestavad fotod vanaaegsest tootmisprotsessist, ajaloolistest isikutest, samuti huvitavamad pakendid 19. sajandi lõpust ja 20. sajandi esimesest poolest.

Muuseumitoas teab külastajaile huvitavaid lugusid martsipanist ja selle ajaloost rääkida 57 aastat Kalevis ametis olnud teadur Otto Kubo. Kui on soov tulla tema juttu kuulama mingil konkreetsel ajal, siis tasub see eelnevalt telefonitsi kokku leppida (muuseumitoa telefon on 64 64 192).

Lisaks on külastajail võimalik Kalevi muuseumitoast kaasa osta nii käsitööna valminud martsipanikujukesi kui ka hõrke valikšokolaadikompvekke. Kohapeal saab lasta komplekteerida kinkekarpe ka vastavalt oma soovile ja maitsele.

EST | ENG | RUS

Osta